Popularne posty

niedziela, 13 grudnia 2015

Świąteczna aranżacja domu w stylu skandynawskim

     Dom w stylu skandynawskim wyróżnia się minimalizmem i prostotą, zwłaszcza jeśli mówimy o meblach i sprzętach. Jest ponadczasowy, dlatego też mimo upływających lat zawsze wygląda pięknie. Skromny wystrój form uzupełniany jest ciekawymi dodatkami oraz materiałami. W całym domu dominują  odcienie bieli, które sprawiają, że pomieszczenia wyglądają na czyste i przestronne. Istotą skandynawskiego stylu jest zgoda z naturą. Zobaczymy ją dzięki użytemu drewnu w postaci prostych stołów, szafek czy stolików. Ważna jest również drewniana polakierowana bądź naoliwiona podłoga.


Skandynawski dom w czasie Świąt Bożego Narodzenia uzupełniany jest o ciepłe, świąteczne dodatki. Bardzo dobrze wygląda wykorzystanie srebrnych ozdób w połączeniu z darami przyrody; szyszkami, patyczkami, gałązkami, z użyciem świątecznych bombek i wstążek.
Jeśli chcemy użyć tradycyjnej świątecznej czerwieni również odniesiemy korzystny efekt. Wystarczy, że będziemy pamiętać o minimalizmie. Biel jest neutralna, lubi się z każdym kolorem, szczególnie z czerwienią. 


* wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com

2 komentarze:

  1. Najładniejsza ze wszystkich, miał ktoś głowe.
    http://1.bp.blogspot.com/-ZaOp45VAnQA/Vm2j6_250NI/AAAAAAAAB0Y/KYAzxs0IjLQ/s1600/10.jpg

    OdpowiedzUsuń